Dzień Bezpiecznego Internetu to specjalne święto, ustanowione, aby pomóc w podnoszeniu świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci, przede wszystkim dzieci i młodzieży. - Jeśli wiemy, co nasze dzieci robią, czym się zajmują i co je interesuje, to jest to więź, na której możemy zbudować większe bezpieczeństwo dzieci w świecie internetu - mówi Mikołaj Foks, autor bloga ZawodOjciec.pl, członek Rady Doradczej Rodziców NASK, która zajmuje się cyberprofilaktyką. Dodaje, że niezbędna jest lepsza edukacja zarówno dzieci, jak i rodziców w kwestii nowych technologii.
Zapraszam do wysłuchania wartosciowych audycji - - https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3330807,edukacja-i-swiadomi-rodzice-kluczem-do-cyberbezpieczenstwa-dzieci-i-mlodziezy-dzis-dzien-bezpiecznego-internetu
Zmieniający się krajobraz sieci. O zagrożeniach i wyzwaniach w Dniu Bezpiecznego Internetu - zapraszamy do zapoznania z artykułami
Blisko połowa nastolatków, jak wynika z badań NASK, spotyka się w Internecie z sytuacjami, kiedy ich znajomi są atakowani i wyzywani.
Co trzeci zetknął się w sieci z poniżaniem i ośmieszaniem.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), obchodzony 6 lutego, to okazja, by pokazać najmłodszym, jak bezpiecznie poruszać się w sieci, a dorosłym przekazać wiedzę o sposobach ich ochrony przed internetowym złem.
Koordynatorami obchodów w Polsce są NASK – Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.